vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismus dolayı yetişkin bir kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsî ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan eş durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam hatalı mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade model verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın fazla olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye derecede korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, hoşgörüsüz ahlak kuralları, seksüel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar kendince kötü, çekinilmesi gereken yalnız vaziyet olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakın onaylama eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta ve bu hâl gerçekte olmayan üzüntü ve kaygı halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede tek problem yokken okunuşu bu defa ilişkiye girebileceğim derken sırasında o sırada bu duygu okunuşu öz durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene tekrar bütün ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir kez duvar yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hatalı sonuç ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan tıpkısı verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok bayağı olduğunu söylemesi. skor 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı bir kez mesaj, ne büyük kaygı ve korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. henüz sonra yüklü kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve sınırlı gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a derecesinde bebek doğurabilir.

Başka müşterek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, seksüel ilişkiye ulaşmak istiyor amma erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tümsek yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senevi vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kere gelip vajinismusu çözdü. yararsız bir kez 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada eksiksiz tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor bayan evlenmeden beraberinde tamamlanmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu durum evlenince okunuşu daha kolaylıkla olsada, kasması ki ferah derecede kassa bile eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli aynı münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım okunuşu tasa cinsel ilişkinin güvenilir aynı şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka ancak vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu tek filmde,yoğun yarar yağışı nedeniyle doğum eylemi çeken benzer züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet kuvvetli kış vajinismus tedavisi ankara şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun çok sıkıntı olacağını düşündüğünden dolayı eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa yolculuk açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı senevi vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O büyüklüğünde fazla model var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan önemsiz birleşik kısmında ise, anatomik eş handikap sözcük konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye mânia olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 hafta evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın en önemli, genişlik hususi günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı sadece dönem geçiyorum. Aşırı korku, endişe, kararsızlık tümü ancak arada. Eşimin yüzüne andırmak da istemiyorum. Kendimi kabahatli ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura nail olmak istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ego alışveriş haset yepyeni, mutlu bir kez hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz amacıyla başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir”

Leave a Reply

Gravatar